Domowe sposoby na ostrogi piętowe

Domowe sposoby na leczenie ostróg piętowych to przede wszystkim, już opisane na stronie, ćwiczenia fizykalne <link>. W tej sekcji przedstawiamy domowe sposoby, które pomagają w pozbyciu się ostróg, a także zmniejszają ich bolesność. Wszystkie przedstawione poniżej sposoby cieszą się dużym uznaniem wśród internautów, należy jednak pamiętać, że nie każdy pacjent będzie równie zadowolony z efektów leczenia domowymi sposobami i nie są to terapie zalecane przez Służbę Zdrowia.

Moczenie nóg w occie

Składniki:

  • ocet
  • kilka połamanych żyletek

Do słoika należy wrzucić połamane żyletki i zalać je obficie octem. Słoik zamknąć i odstawić na 3 tygodnie. Po 3 tygodniach nasączamy gazę otrzymaną miksturą i owijamy gazą stopę. Na gazę nakładamy folię aluminiową i powstały „opatrunek” trzymamy godzinę na stopie. Powtarzamy codziennie przez okres 2-3 miesięcy.

 

Maść z olejkiem terpentynowym

Skład maści:

  • 100 ml octu spirytusowego
  • 100 ml olejku terpentynowego
  • 1 jajko

 

Składniki należy ze sobą wymieszać, włożyć do słoika, szczelnie zamknąć wieku i odstawić na około 4 tygodnie. Po miesiącu powstałą maść nakładamy codziennie na stopy. Rano wmasowujemy maść w całe stopy, a wieczorem, tuż przed snem, punktowo nakładamy maść na bolące miejsca i przykładamy do nich wacik, po czym szybko nakładamy na stopę skarpetkę, tak aby wacik przez całą noc przylegał do miejsca nałożonej maści.

blog comments powered by Disqus