Leczenie ostróg piętowych

Zgodnie z podstawowymi zasadami medycyny, ostrogi piętowe leczy się najpierw zachowawczo, a dopiero przy braku skuteczności powyższej formy terapii wdraża się leczenie operacyjne.

Leczenie zachowawcze
Leczenie zachowawcze ostróg piętowych to przede wszystkim wyeliminowanie czynników ryzyka ich powstawania. W przypadku nadwagi terapię należy rozpocząć od sukcesywnej redukcji wagi. Wśród osób pracujących fizycznie lub wykonujących pracę na stojąco niezbędne jest zastosowanie specjalnych wkładek ortopedycznych oraz masaży i rehabilitacji stóp. Kolejnym etapem kuracji jest rozbijanie ostróg piętowych ultradźwiękami. Ta metoda leczenia zdobywa coraz większe uznanie zarówno wśród lekarzy jak i pacjentów.
Leczenie operacyjne
W przypadku, gdy powyższe metody zawiodły, wskazane jest leczenie operacyjne. Należy pamiętać, że kuracja ostróg piętowych jest długotrwała i nie zawsze uwieńczona sukcesem, dlatego tak ważne jest holistyczne podejście do leczenia i stosowanie wielu metod jednocześnie. Terapia ostróg piętowych jest jedną z tych dolegliwości, w których efektywne zaangażowanie samego pacjenta i ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich jest kluczem do sukcesu.

Leczenie falami uderzeniowymi

Leczenie za pomocą wkładek żelowych i odpowiedniego obuwia

Leczenie za pomocą ćwiczeń fizycznych i rehabilitacji

Farmakologiczne znoszenie bólu

Leczenie domowymi sposobami

blog comments powered by Disqus