Leczenie ostróg piętowych falą uderzeniową

Leczenie ostróg piętowych za pomocą akustycznych fal uderzeniowych

ostroga piętowa
Na czym polega leczenie falą uderzeniową?

Leczenie falą uderzeniową jest bardzo polecaną alternatywą dla leczenia operacyjnego. Metoda ta jest nieinwazyjna, dzięki czemu ryzyko skutków ubocznych jest znikome. Terapia ultradźwiękami zmniejsza dolegliwości bólowe dzięki drażnieniu błon komórkowych i zakończeń nerwowych, co tłumi zarówno powstawanie jak i transportowanie bodźców bólowych. Oprócz niwelowania objawów ostrogi piętowej, eliminuje również jej przyczynę rozbijając złogi wapnia będące głównym budulcem ostrogi. Lecznicze działania fal akustycznych przejawia się również poprzez zwiększenia ukrwienia, a co za tym idzie odżywienia chorobo zmienionej części stopy, co znacznie przyspiesza jej regenerację po zabiegu.

W jaki sposób przeprowadza się ten zabieg?

W zależności od stopnia zaawansowania zmiany chorobowej, dopasowuje się głębokość wnikania fal uderzeniowych. Aby precyzyjnie dobrać „siłę” fali uderzeniowej do każdego pacjenta wykonuje się przed terapią bezbolesne badanie sonograficzne. Wizyta u lekarza trwa na ogół około 60 minut, z czego właściwe leczenie falą uderzeniową trwa 10 minut. Zabieg przeprowadza się poprzez przyłożenie głowicy aparatury do określonego miejsca na stopie (zdjęcie poniżej). Po zabiegu zaleca się przez 48 godzin nie obciążać przesadnie stóp, a także stosować chłodzące kompresy oraz typowe analgetyki, zarówno doustne jak i w formie sprayu.

fala uderzeniowa
Jak długo trwa terapia?

Powyższa forma terapii jest atrakcyjna dla Pacjentów z uwagi na szybkie efekty występujące już po kilku zabiegach, a także krótki czas trwania leczenia. Kuracja trwa około miesiąca, w ciągu tego czasu wykonuje się 5 zabiegów falą uderzeniową. Dodatkowym atutem jest fakt, że kuracja jest minimalnie bolesna, a ustąpienie dolegliwości stwierdza się u ponad 80% pacjentów.

Jakie są przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową?

Przeciwwskazania do wykonaniu zabiegu stanowią: ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowane w związku z tym leki, a także osteoporoza.

Jaka jest cena zabiegu?

Cena zabiegu wynosi od 50 do 70 złotych.

blog comments powered by Disqus